Kontakt

tel. 75 717 30 55

e-mail: lo_szklarska@wp.pl

 

Egzaminy maturalne w terminie i na podstawie wymagań egzaminacyjnych

Tegoroczne egzaminy: maturalny i ósmoklasisty odbędą się zgodnie z zaplanowanymi terminami, na podstawie wymagań egzaminacyjnych - poinformował szef MEiN Przemysław Czarnek.

Zapowiedział również, że tegoroczne egzaminy maturalne odbędą się zgodnie z zaplanowanymi wcześniej terminami od 4 maja do 20 maja. Nie ma żadnych przesłanek i żadnego zagrożenia dla tych terminów egzaminów i dla stacjonarnej formuły egzaminów, takiej jaka została zaplanowana. Przypomniano, że w tym roku w związku z epidemią COVID-19 i koniecznością prowadzenia edukacji zdalnej egzamin maturalny będzie przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań (o 20-30 proc. w zależności od przedmiotu) określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, które były podstawą przeprowadzania egzaminów w latach ubiegłych.

Na maturze egzaminy obowiązkowe - tylko część pisemna na poziomie podstawowym. Część ustna organizowana będzie wyłacznie dla osób, które potrzebują wyniku rekrutacji na uczelnie za granicą. Poinformowano też, że nie będzie w tym roku obowiązku przystąpienia do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym; chodzi o egzamin z tzw. przedmiotu do wyboru. Chętni tak jak dotąd będą mogli przystąpić do sześciu takich egzaminów.

Więcej na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej (kliknij).