Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych i nie tylko

28 kwietnia 2023 r.

W tym dniu mieliśmy trzy różne imprezy : żegnaliśmy uczniów klas czwartych, zachęcaliśmy do przyjścia do naszej szkoły ósmoklasistów i obchodziliśmy  Dzień Patrona w 119 rocznicę jego urodzin.

O godzinie 9.00 na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów. Były przemowy i wręczenie świadectw ukończenia szkoły.  Nagrody za wyniki w nauce otrzymali:  Kryształowego Sztaudyngera Ola Wiśniewska i Złotego Sztaudyngera Emilka Wajdowicz.  Wszyscy absolwenci na pamiątkę od młodszych klas otrzymali pamiątkowe medale.

O godz. 10.30 dla ósmoklasistów przygotowane były prezentacje przedstawiające ofertę szkoły , sylwetki naszych absolwentów z różnych roczników. Dwie wystawy plastyczne, naszej dawnej absolwentki Matyldy Koneckiej, która maluje ilustracje bajkowe oraz tegorocznej absolwentki Julii Boleszczuk. Zorganizowany został quiz w języku angielskim, warsztaty biologiczno-geograficzne. Na sali gimnastycznej  trenerzy  prezentowali  dyscypliny, w ramach których przebiega szkolenie w SMS

Kącik Patrona został na ten dzień wzbogacony o wiele materiałów dotyczących Jana Sztaudyngera, jego twórczości, faktów z pobytu w Szklarskiej Porębie a na zewnątrz można było się zapoznać z jego fraszkami wyłożonymi  w formie 'fraszkowiska"

Dodatkową atrakcją była wystawa -"Muzeum techniki" prezentująca stare komputery, maszyny liczące, maszyny do pisania i nosniki pamięci.

Na boisku przed szkołą uczniowie klas młodszych zaprosili gości na grilowaną kiełbasę.