Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. J. I. Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie

Marcin Zawół ze złotym medalem w sprincie

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lozanna 2020 (biathlon)

Marcin Zawół i Konrad Badacz reprezentują naszą szkołę i nasz kraj na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie.

Marcin rozpoczął przygodę z Igrzyskami od niesienia naszej flagi na ich otwarciu a dzisiaj mógł patrzeć na polską flagę  i wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego  stojąc na najwyższym stopniu podium.

Rozpoczęło się od biegów indywidualnych gdzie Marcin zajął 11 a Konrad 24 miejsce. Następnie była sztafeta mieszana, w której Marcin z Anną Nędzą-Kubiniec zajęli 13 miejsce. I wreszcie dzsiejszy dzień, w którym ziściło się marzenie każdego sportowca , najwyższy stopień podium i hymn narodowy.

W tym złotym  biegu sprinterskim bardzo dobrze spisał się również Konrad zajmując 15 miejsce. Na 22 pozycji uplasował się nasz były uczeń Mark Kozak obecnie reprezentujący Ukrainę. Startowało 96 zawodników.  Gratulujemy !!