XVI Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

W dniach 7-9 września w Jeleniej Górze odbywało XVI Forum Ekonomiczne Młodych Liderów. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem „NOWA RZECZYWISTOŚĆ – NOWE UMIEJĘTNOŚCI”.

Forum od początku swojego istnienia dąży do włączania osób młodych do dyskusji na temat przyszłości Europy i świata, a także w procesy decyzyjne kształtujące naszą rzeczywistość. Cele główne tegorocznego Forum to pobudzenie postaw przedsiębiorczych, rozwój debaty publicznej na tematy ekonomiczne, geopolityczne, ekologiczne i edukacyjne a także nabywanie kompetencji liderskich przez uczestników. W tegorocznej edycji Forum udział wzięło piętnaścioro uczniów naszego Liceum. Przez 2 dni uczestniczyliśmy w sesjach warsztatowych, panelach dyskusyjnych, spotkaniach kameralnych. Mogliśmy wysłuchać opinii i rozmawiać z przedstawicielami organizacji pozarządowych, administracji rządowej, przedstawicielami biznesu i politykami. W przerwach zwiedzaliśmy campus KarkonoskiejPaństwowej Szkoły Wyższejw Jeleniej Górze.