Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Obchodzimy je corocznie od 2001 roku w dniu 26 września. W tym roku Europejski Dzień Języków Obcych wypada w niedzielę. W naszej szkole celebrowaliśmy to święto w piątek oraz w poniedziałek.

Atrakcje przygotowane przez nauczycieli języków obcych miały na celu przybliżenie uczniom bogactwa i różnorodności języków na naszym kontynencie oraz na świecie. Na ekspozycji w szkolnym korytarzu nauczyciele przygotowali ciekawostki o językach europejskich oraz zabawy językowe. W budynku szkoły rozmieszczone zostały także kody QR, pod którymi kryją się pytania konkursowe dotyczące języków obcych. Poszukiwania odpowiedzi to nie tylko świetna zabawa, ale też poszerzanie wiedzy lingwistycznej.

Mamy nadzieję, że obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych rozbudzą w naszych uczniach pasję uczenia się języków i poznawania kultury innych krajów.