Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. J. I. Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie

wakacje ale...

Jesteśmy na półmetku wakacji. Wakacje ale...

Ale w czasie wakacji nie wszyscy odpoczywają.

Trwa kompleksowy remont budynku B, w którym funkcjonuje Liceum Ogólnokształcące.

Sportowcy albo startują w zawodach albo biorą udział w obozach sportowych.

Lekkoatletyka:

W Bielsku Białej odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w ramach której odbyły się Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Trzy dni rywalizacji przyniosły wiele emocji. Jedną z największych niespodzianek mistrzostw był srebrny medal Bartka Kisiela w biegu na 800 metrów. Bartek przyjechał na mistrzostwa Polski z 16 wynikiem. W eliminacjach wygrał swój bieg uzyskując bardzo dobry wynik 1:55,84. Jednak to co zrobił w biegu finałowym było dla wszystkich dużym zaskoczeniem. W swoim jedenastym w karierze oficjalnym występie na lekkoatletycznej bieżni zdobył wicemistrzostwo Polski.

W biegu na 1500 metrów juniorów młodszych bardzo dobre 6 miejsce zajął Jan Mokrzycki. Na 200 metrów do mety wydawało się, że powalczy o brązowy medal. Gratulujemy.  Na dystansie 1500 metrów bardzo dobrze spisała się Ania Klatka, która zajęła 9 miejsce.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Radomiu i dwa złote medale Aleksandry Wiśniewskiej w biegu na 800 i 1500 m. Brawo!

W biegu na 3000m wysokie czwarte miejsce zajął Patryk Szmit. Do brązowego szczęścia zabrakło zaledwie 13 setnych sekundy. W ostatnim dniu zawodów Patryk zajął siódme miejsce w biegu na 1500m.  Oliwia Lubińska zajęła 13 miejsce w biegu na 3000 m z wynikiem 10:22,02.

Po dobrym starcie na Mistrzostwach Polski Aleksandra Wiśniewska reprezentowała Polskę na na międzynarodowym meczu lekkoatletycznym juniorów w Mariborze gdzie wygrała swój bieg.