Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. J. I. Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie

Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich

Nasi absolwenci górą !!

Ultramaraton "Chudy Wawrzyniec"

W sobotę 12 sierpnia 2023 roku  podczas PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Górskich na Ultra Dystansie padł jeden z najbardziej wartościowych rezultatów, odnotowanych na polskiej ziemi. Zwycięzca zawodów Andrzej Witek pokonał ponad 82 km, z przewyższeniem +3825 m w czasie 6 godzin 57 minut i 49 sekund, poprawiając wyśrubowany już rekord trasy o 39 minut! To wynik na poziomie międzynarodowym. 

Andrzej Witek to tegoroczny Mistrz Polski w Biegach Górskich na Długim Dystansie oraz siódmy zawodnik Mistrzostw Świata w Biegach Górskich i Trailowych, które odbyły się w czerwcu tego roku w Innsbrucku. Już za trzy tygodnie nasz absolwent wystartuje we francuskich Alpach.

Formuła Chudego Wawrzyńca pozwalająca na legalne skrócenie trasy pozwoliła kilku zawodnikom deklarującym udział w mistrzostwach Polski na zmianę decyzji i ukończenie krótszej trasy – 52 km i 2525 m w górę. Tym samym Paweł Czerniak – drugi zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw w ultra został zwycięzcą krótszej trasy Chudego. Metę w Ujsołach minął po 4 godzinach 38 minutach i 39 sekundach.

 

Obejrzyj film z tegowydarzenia 

https://youtu.be/m4RuDggBHwI