O nas

Nasza szkoła to doskonałe miejsce dla młodych, ambitnych uczniów. Wspieramy w rozwijaniu talentów oraz w realizacji marzeń.

Pracują tutaj wykwalifikowaniu nauczyciele pragnący dzielić się wiedzą z uczniami. Ułatwiają im w tym szeroko dostępne pomoce naukowepracownie przedmiotowe itp. Nauczyciele znaczny czas edukacji pracują na tablicach multimedialnych. Korzystamy również z e-learningu. W szkole funkcjonuje kawiarenka dostępna dla wszystkich uczniów Liceum Ogólnokształcącego.

W naszym Zespole Szkół funkcjonują oprócz zwykłych oddziałów również oddziały mistrzostwa sportowego na każdym poziomie nauczania. Dyscyplinami sportu, które królują w klasach sportowych są:

badminton

biathlon

biegi narciarskie

lekkoatletyka

narciarstwo alpejskie

piłka nożna

Wykwalifikowani trenerzy wykorzystują sprzyjające położenie szkoły - w Szklarskiej Porębie. Dobre warunki śniegowe oraz nowoczesna infrastruktura sportowa w pobliskich Jakuszycach pozwalają na intensywne treningi biegaczom i biathlonistom. Narciarze alpejscy mają do dyspozycji wiele tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Lekkoatleci korzystają głównie ze stadionu miejskiego tras górskich, a badmintoniści grają na Hali Łukowej.
Dla sportowców posiadamy 2 internaty oraz stołówkę szkolną. Szkoła posiada bogatą bazę sportową: siłownię, salę gimnastyczne, salę łukową, boisko wielofunkcyjne oraz rolkostradę.