Nauka

Po reorganizacji i w wyniku reformy od roku szkolnego 2019/2020  nastąpiły zmiany.

Wróciła 8-klasowa szkoła podstawowa i 4-letnie liceum.

W roku szkolnym 2021/2022 ostatnia klasa 3-letniego liceum (po gimnazjum) podeszła do egzaminu maturalnego,

a w roku szkolnym 2022/2023 do matury podeszli pierwsi absolwenci 4-letniego liceum po 8-klasowej szkole podstawowej.

Obecnie Zespół Szkół to:

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im.J.I.Sztaudyngera (budynek B - ul.11 Listopada 2)

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami MIstrzostwa Sportowego im W.Hofmana  (budynek A - ul.Obrońców Pokoju 17)

Historycznie w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego  im. J. I. Sztaudyngera wchodziło :

* * * * * * * *  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Liceum Ogólnokształcące              (powstało w 1992 roku)

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego

( SMS czyli Szkoła Mistrzostwa Sportowego-powstała przy LO w 1997 roku, pierwszą dyscypliną był biathlon)

Gimnazjum             (powstało w 1999 roku - od tego roku funkcjonował również Zespół  Szkół - gimnazjum wygaszone w 2019)

Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego             (powstało w 2005 roku wygaszone w 2019)

Szkoła Podstawowa nr 2  z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego  (istniała w latach 2017 -2019)