Projekt „Robię to dla siebie” zmierza ku końcowi.

Od 1 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie prowadzony jest projekt pn. „Robię to dla siebie” dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ma na celu doskonalenie kompetencji wychowawczych rodziców i opiekunów, doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli z wykorzystaniem technik informacyjno-komunikacyjnych podczas prowadzenia zajęć, ale przede wszystkim skupiamy się na rozwoju osobistym naszych uczniów i uczennic zarówno Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. W Hofmana, jak i Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. J.I. Sztaudyngera tworzących ZSOiMS, którzy lada moment staną przed wyborem swojej najważniejszej ścieżki edukacyjnej.

Na przełomie maja i czerwca planowaliśmy zakończenie wszystkich form wsparcia dla uczniów  proponowanych w projekcie,  a do końca sierpnia zakończenie realizacji projektu. Niestety otaczająca nas rzeczywistość poddała w wątpliwość terminowe osiągnięcie naszego celu.

Od dnia 16 marca 2020r. trwa przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty związana z pandemią koronawirusa. Uczniowie i nauczyciele pracują zdalnie wykorzystując do tego wszelkie będące w zasięgu technologie informatyczne. Dzięki wdrożeniu nauczania zdalnego, kontynuacją cieszyć się może również Projekt „Robię to dla siebie”. Po trwającej dwa tygodnie przerwie, wróciliśmy do działania wraz z warsztatami językowymi organizowanymi w jego ramach oraz programem stypendialnym. Wszystkie te formy wsparcia udało nam się przenieść na zdalną ścieżkę, a we wciąż monitorowanych postępach uczniów widać kolejny progres. Oficjalnie wraz z końcem kwietnia zakończony został jako pierwszy cykl warsztatów wyrównujących z języka niemieckiego prowadzonych przez Panią Joannę Krawietz.

Powoli na ukończeniu znajduje się również program stypendialny naszej zdolnej młodzieży. Pomimo pozostania w domach, ciągle rozwijają swoją wiedzę i umiejętności pod zdalnym okiem swoich patronów. Podsumowaniem ich ciężkiej rocznej pracy będą prezentacje na wybrane przez siebie już od początku trwania programu tematy, które umożliwią ocenę i podsumowanie nabytych kompetencji z danych przedmiotów. Nie możemy doczekać się pierwszych, kreatywnych wystąpień, które z racji obecnie panujących warunków odbędą się również na drodze zdalnej.

Niestety nie wszystkie zajęcia mogą odbyć się za pośrednictwem Internetu. Jesteśmy zmuszeni przełożyć realizację warsztatów  psychologicznych dla uczniów Liceum ze względu na zaplanowaną formę zajęć. Zawieszeniu musiały ulec również Indywidualne Treningi Biofeedback. Do realizacji tego zadania niezbędne jest spotkanie w szkolnym gabinecie, co na razie w oparciu o obostrzenia  jest niemożliwe.

Więcej informacji w zakładce Projekt "Robię to dla siebie".

Wszystkim życzymy zdrowia, czekamy na zakończenie pandemii COVID-19 oraz trzymamy kciuki za naszych wspaniałych stypendystów.

Specjalista ds. promocjii i rekrutacji

Weronika Pokój-Koszela