Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2022 r.

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Inicjatywa Światowego Dnia Ziemi została ogłoszona na konferencji UNESCO (Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury) w 1969 roku. Rok później zainicjowano pierwsze obchody tego święta w Stanach Zjednoczonych. 20 lat później zyskał rangę wydarzenia międzynarodowego. Obecnie jest obchodzony w ponad 190 państwach na całym świecie. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwu, przedsiębiorcom i politykom na wrażliwość otaczającego nas ziemskiego ekosystemu. Organizatorzy corocznie zwracają uwagę na potrzebę podjęcia pilnych działań służących ochronie przyrody, za którą jako ludzkość ponosimy odpowiedzialność. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole zorganizowano dla wszystkich uczniów warsztaty przyrodnicze. W ramach warsztatów poznawaliśmy bogactwo przyrodnicze okolic naszej szkoły. Skupiliśmy się odkrywaniu przeszłości geologicznej naszej części Sudetów. Badaliśmy również świat roślin, mchów i porostów oraz procesy glebotwórcze.