matura 2022

Maj miesiącem kwitnienia kasztanów i matur

Misiąc maj jak zwykle pod znakiem matur. W tym roku szkolnym zdają maturę uczniowie, którzy ukończyli gimnazjum. To ostatni rocznik liceum trzyletniego.

W roku przyszłym podejdą do matury pierwsi absolwenci liceum czteroletniego po szkole podstawowej. Zmieni się trochę formuła matury i mają powrócić egzaminy ustne, które zostały zawieszone ze względu na pandemię.

Matura rozpoczęła sie 4 maja od języka polskiego, w kolejnych dniach matematyka i język angielski , wszystko na poziomie podstawowym.

Ponieważ pozostali uczniowie liceum mieli te trzy dni wolne,  uzbierało się ich w połączeniu ze świętami 1 i 3 maja dość sporo.

W kolejne dni absolwenci zdają egzaminy na poziomie rozszerzonym. W tym roku najwięcej osób zdaje język angielski.

Ostatni egzamin odbędzie się u nas 20 maja. Później pozostanie już tylko czekanie na wyniki. Trzymamy kciiuki.