Integracja polsko-ukraińska dla oświaty.

Integracyjna wycieczka krajoznawcza Szlakiem Walońskim.

Uczniowie ZSO i MS uczestniczą w realizacji projektu "Integracja polsko- ukraińska dla oświaty". Projekt, dofinansowany z Funduszy Europejskich, realizowany jest przez miasto Szklarska Poręba a jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych ukraińskich dzieci, umożliwienie im integracji ze środowiskiem rówieśniczym oraz pomyślnego ukończenia edukacji formalnej w Polsce. Tym razem uczniowie klasy II LA wyruszyli na wycieczkę integracyjną Szlakiem Walońskim. Pod przewodnictwem Pani Sylwii Cybulskiej pokonaliśmy blisko 11 kilometrową trasę od Muzeum Ziemi Juna gdzie zapoznaliśmy się z bogactwem geologicznym naszych okolic i tradycjami walońskimi po stary cmentarz ewangelicki w Szklarskiej Porębie Dolnej. Efektem wyprawy jest potężna dawka wiedzy o naszym mieście.