„ Edukacja Integracja Motywacja”- konferencja dla nauczycieli.

23 września grupa nauczycieli ZSOiMS uczestniczyła  w konferencji „ Edukacja Integracja Motywacja” zorganizowanej w ramach projektu „ Integracja polsko-ukraińska dla oświaty”  realizowanego przez miasto    Szklarska Poręba.

Wśród omawianych tematów  znalazły się:

„ Budowanie partnerstw i polityk dla wielokulturowości”

Prowadząca: Olga Chrebor ( Prezeska Fundacji Kalejdoskop Kultur; Pełnomocniczka Prezydenta Wrocławia ds. mieszkańców ukraińskiego pochodzenia; Członek Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego)

„Regiony etnograficzne Ukrainy w bogactwie i różnorodności szczegółów ubioru, obchodzenia świąt i muzyki tradycyjnej"

Prowadząca: Oksana But ( Kulturoznawczyni z tytułem doktora, wykładowczyni akademicka,  historyczka i teoretyczka muzyki, reżyserka i realizatorka dźwięku, cymbalistka, nauczycielka śpiewu tradycyjnego)

„Wszyscy jesteśmy u siebie: integracja oparta na szacunku w szkole oraz spotkanie z Innym jako okazja edukacyjna”

Prowadząca: Kamila Kamińska ( Doktor nauk humanistycznych, pracuje w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, prezeska Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej we Wrocławiu, członkini krajowych i międzynarodowych organizacji naukowych m.in. Krytycznej Analizy Dyskursu czy Discourse Power Resistance. zasiada w Zarządzie Sieci Uniwersytetów Europejskich Stolic Kultury (UNeECC)

„ Oddech - jak pracować  w środowisku zmiany kulturowej utrzymując równowagę w duchu i ciele?'

Prowadząca: Dagna Gmitrowicz (dyplomowana terapeutka, moderatorka środowiska uczenia się w międzynarodowych zespołach trenerskich, członkini IASDL / International Association of Self Directed Learning) , założycielka stowarzyszenia KulturNest e.V, certyfikowana przewodniczka terapią lasem, malarka)

Wydarzenie miało miejsce  w sali widowiskowej MOKSiAL „4 Peron”, ul. Dworcowa 10.