Zajęcia z funkcjonariuszami Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze

W ubiegły czwartek 21 marca 2024 roku, doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Jeleniej Górze wraz z funkcjonariuszami Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze przeprowadzili zajęcia z młodzieżą szkolną w Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szklarska Poręba.

Zajęcia rozpoczęły już kolejny cykl współpracy Centrum i Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze ze szkołami ponadpodstawowymi na terenie subregionu jeleniogórskiego. Podczas spotkania doradca zawodowy przedstawił uczniom jak wygląda lokalny rynek pracy, czym są dobre decyzje w nawiązaniu do dalszej edukacji i wyborze kariery zawodowej, jakie istnieją bariery w poszukiwaniu pracy,
czym jest barometr zawodów oraz w jaki sposób skutecznie i bezpiecznie znaleźć zatrudnienie.
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego przedstawili swoją placówkę w Jeleniej Górze, jako atrakcyjne miejsce do podjęcia zatrudnienia i jednocześnie zachęcili do wstąpienia w szeregi Służby Więziennej.
Przedstawiono także konkretne oferty pracy oraz omówiono szczegółowo proces rekrutacji i kryteria przyjęcia na dane stanowisko.
Bardzo entuzjastyczna reakcja na tego typu spotkanie ze strony młodzieży, podczas którego mogli zgłębić wiedzę i zadać nurtujące ich pytania utwierdza w przekonaniu, że takie inicjatywy są niezwykle potrzebne i ważne podczas wyboru ścieżki rozwoju zawodowego.